Lustų karas – technologijų, šnipų ir politikų varžybos

Kas bendro tarp tavo skalbimo mašinos, Irano branduolinės raketos, seniausio Nokia modelio ir spalį pasirodžiusio iPhone?

Atsakymas: mikroskopiniai daikčiukai – lustai (angl. chip) – dėl kurių gamybos, progreso ir pritaikymo jau kelis dešimtmečius varžosi galingiausių pasaulio valstybių politikai, mokslininkai, technologijų įmonės ir net šnipai.

Apie kovą dėl vieno iš svarbiausių planetos resursų išgirsi šiandien pasirodžiusioje audioknygoje:

LUSTŲ KARAS
Kova dėl technologinės viršenybės šių dienų pasaulyje
– Chris Miller –
Prieš gerus 20 metų KTU laboratorijoje bandydama sulituoti laidus ant kažkurios iš plokščių (motininės, o gal garso?) tikrai negalvojau, kad knygas apie puslaidininkius kada nors pamatysiu bestselerių sąrašuose.

„Lustų karas“ – Financial Times išrinko 2022 metų verslo knyga ne dėl technologijų pasaulyje besisukiojančių moksliukų. Tai svarbi, išsami ir įdomi knyga kiekvienam, norinčiam suprasti kokią didžiulę reikšmę technologijos turi šiandieninio pasaulio geopolitinei ir ekonominei situacijai.

Jei bent kažkiek seki žinias, tikrai girdėjai ir apie Taivano investicijų svarbą Lietuvai, ir apie sankcijas rusijai, o gatvėse vis dažniau gali pamatyti Kinijoje pagamintą elektromobilį. Lyg ir nesusijusios temos, tačiau pasikapsčius giliau – trilerio siužetų vertos lenktynės. Kas pagamins pirmas? Kas pritaikys naują išradimą masinei gamybei? Kas laimės kovą dėl žmogiškųjų ir žemiškųjų resursų?

Šaltasis karas, šnipai ir puslaidininkių merginos

Audioknygoje išgirsi apie Šaltąjį karą, sovietų Silicio slėnį, Chruščiovo nurodymus kopijuoti, Intel lyderystę ir nuosmukį, Japonijos technologijų proveržį, Kinijos ambicijas ir milijardus, puslaidininkių merginas ir Taivano iškilimą.

Autorius išsamiai papasakoja ir visą lustų istoriją:

  • kaip ir kodėl atsirado tokia technologija,
  • kuriose srityse lustai buvo pradėti naudoti pirmiausiai,
  • kokie įvykiai ir žmonės lėmė puslaidininkių technologijos pritaikymą masinei buities prietaisų gamybai,
  • kada ir kokios šalys pirmavo lenktynėse,
  • kas turi šansų dominuoti ateityje.

Tai ne istorinė knyga. Tačiau įvykių chronologija ir istorinis kontekstas padeda geriau suprasti lustų geopolitinį poveikį. Lustų karo laimėtojai turi didžiulius šansus laimėti ir pasaulio galios karūną. O ši knyga padės geriau susipažinti ir su kovotojais, ir su jų kovos metodais.

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Chris Miller
Vertėjas: Egidijus Vareikis
Skaito: Simas Stankus
Pavadinimas: „LUSTŲ KARAS“
Trukmė: 12 val. 33 min.
Nemokama ištrauka: 30 min

Šilti linkėjimai,


Apie Autorių

Inga Vilimė

Audioknygas jaukinausi ilgai (iki šiol tai darau), o pradėjau nuo savanoriško jų garsinimo Lietuvos aklųjų bibliotekoje. Knygas dažniausiai skaitau, o audioknygos puikiai papildo kasdienes keliones automobiliu, pasivaikščiojimus ir buities darbus namuose.


Pasidalink: