jei tik būčiau žinojęs…

Ar galiu užduoti tau klausimą? Galiu? Gerai.

Klausimas: ar tau yra buvę taip, kad šimtą kartų girdėjai kažkokį patarimą, visus šimtą kartų jį ignoravai, o paskui įsitikinai, kad… visgi… jie buvo teisūs?

Man taip daug kartų yra nutikę. Dažniausiai jie – buvo mano tėvai, bet ne tik!

Tas pats nutiko ir su šita audioknyga:

MICHAEL E. GERBER AUDIOKNYGA „VERSLO MITAS

Juokinga yra tai, kad šią audioknygą aš iš tiesų perklausiau dar prieš pradedamas verslą. Ir tuo metu galvojau: „o, taip, būtinai taip reiks ir daryti!“

Bet tikrai tik labai mažai dalykų iš tiesų įgyvendinau pačioje pradžioje.

Ir, beje, nors audioknyga pavadinime turi žodį „verslas“, visgi ją rekomenduoju pasiklausyti jeigu užsiimi bet kokia individualia veikla. Ir net jei dar tik galvoji apie tai. Ypač jeigu dar tik galvoji apie tai: savo nuosavą verslą, nuosavą kavinę, agentūrą, konsultacinę ar bet kokią kitą laisvai samdomą veiklą.

Ta audioknyga – tai JAV smulkaus verslo atstovo Michael E. Gerber „Verslo mitas“.

Apie šią audioknygą padariau ir video – jį gali pamatyti čia.

Tačiau norėčiau ir truputi papasakoti.

Kas tai per mitas?

Michael E. Gerber, verslo mitu vadina vieną klaidingą prielaidą, kurią daro bemaž visi pradedantys verslininkai. Tai, jo manymu, yra pagrindinė priežastis kodėl 80% verslų žlunga dar net neįsibėgėję – per pirmuosius 5-erius metus.

Ši klaidinga prielaida skamba taip: jeigu moki gerai atlikti tam tikrą techninį darbą (programuoti, administruoti įmonių socialinius tinklus, rašyti tekstus, ruošti kavą ir pan.), vadinasi turi tinkamus įgūdžius pradėti šias paslaugas teikiantį verslą.

Ir visa ši knyga skirta tam, kad:

a) šį mitą išsklaidyti ir
b) praplėsti vaizdą ir parodyti – kas iš tiesų yra verslas.

Dabar jau galiu drąsiai pasakyti, kad autorius visa tai aprašo tikrai labai tiksliai.

Žinoma, knyga neapsiriboja tik vaizdo praplėtimu – per pavyzdžius (ir tikrai įdomią istoriją), Gerberis perteikia ir kaip įvaldyti kiekvieną iš esminių verslo sričių – nuo tam tikrų veiklos procesų susisteminimo, iki rinkodaros ir pardavimų.

Vienas svarbiausių atradimų man šioje knygoje – tai trys „personažai“, kuriuos verslo pradžioje turi įkūnyti verslo įkūrėjas:

Verslininkas, vadybininkas ir specialistas.

Šie trys „personažai“, dirbdami kartu ir kuria verslo visumą. Tai trys visiškai skirtingos rolės, kurias įkūnija kiekvienas pradedantis verslininkas. Ar bent jau stengiasi įkūnyti.

Tačiau problema yra tame, kad kiekvienas šių asmenų nori vadovauti ir nė vienas nenori turėti boso.

Audioknygoje sužinosi kaip suderinti šias roles, kad jos visos viektų išvien ir padėtų kurti darniai augančią organizaciją.

Knygoje Michael E. Gerber taip pat išsamiai aptaria:

  • Įmonės brandos stadijas ir į ką atkreipti dėmesį kiekvienoje jų.
  • Kaip organizuoti verslą taip, kad ne tu tarnautum verslui, o verslas – tau.
  • Kaip samdyti darbuotojus ir kas tuo turėtų užsiimti
  • Kuo frančizės modelis gali būti naudingas bet kokio dydžio įmonei
  • Kaip strategiškai žiūrėti į visus verslo procesus: plėtrą, tikslus, darbų organizavimą, darbuotojų ugdymą, rinkodarą, sistemas versle ir t.t.

Taigi jeigu užsiimi versu, individualia veikla ar galvoji pradėti, bet truputi gąsdina nežinomybė – ši audioknyga gali tave šiek tiek nuraminti, parodydama ką iš tiesų reiškia pradėti savo verslą ir kaip tą galima daryti iškart „ant teisingos kojos“.

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Michael E. Gerber
Pavadinimas: VERSLO MITAS. Kodėl daugelis smulkiojo verslo įžmonių žlunga ir kaip spręsti šią problemą“
Skaito: Justas Tertelis
Trukmė:  7 val. 44 min.
Ištrauka: 35 min.

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: