12 gyvenimo taisyklių — Jordan B. Peterson audioknyga

Aurimas MikalauskasAudioknygos

Nors iš pavadinimo gali pasirodyti, kad tai bus dar viena „tipinė“ saviugdos knygelė (na, jei apskritai yra toks dalykas), galiu tave patikinti, kad tikrai nieko panašaus.

Knygos autorius yra mokslų daktaras, psichologijos profesorius, krikščionis, aktyvus žodžio laisvės gynėjas. Kalboje jis nevengia sunkių terminų ir bendrai stengiasi būti itin tikslus (viena iš dvylikos taisyklių!), tad ši audioknyga — nėra lengvas laisvalaikio „skaitalas“:

„12 GYVENIMO TAISYKLIŲ“, Jordan B. Peterson

Ne itin įkvepianti įžanga? 🙂

Ir vis dėlto knyga — tikrai verta dėmesio. Manau, kad bet kuri viena taisyklė (jei ją pritaikysi) gali turėti milžinišką įtaką tavo gyvenime.

Tačiau kalbant apie gyvenimo taisykles, principus, manau, visų pirma reikėtų „susipažinti“ su žmogum, kuris jas siūlo.

Kas yra Jordan Peterson

Knygos autoriaus, Jordan Peterson, populiarumas pradėjo augti gerokai anksčiau nei jis parašė šią knygą — dar 2010-taisiais, kuomet jis viešai pradėjo reikšti savo politines pažiūras.

Tačiau 2016-taisiais žinia apie jį įgavo itin didžiulį pagreitį. Dalyvaudamas Toronto universiteto proteste, Petersonas griežtai pasisakė prieš kreipimąsi į asmenis, kurie save identifikuoja ne kaip vyrą ar moterį, pagal jų pačių pasirinktą lytį, naudojant vieną iš daugiau nei 30-ties kreipinių (plačiau apie tai šiame CNBC video).

Knygos autoriaus pasisakymai, radikalios idėjos įgavo vis didesnį palaikymą ir šiuo metu vien jo Youtube kanalas turi 3,44 milijono prenumeratorių bei šimtus milijonų peržiūrų.

Nors Petersonas kalba daugybe temų, didžiausią aistrą jam kelia itin prastėjanti jaunų vyrų psichinė sveikata — savižudybių skaičius, depresijos, priklausomybė nuo narkotikų, nežinojimas ką daryti su savo gyvenimu.

Ši audioknyga taip pat neabejotinai skirta ir jauniems vyrams, kurie dar neatrado savo krypties, nemato prasmės gyvenime, grumiasi su žema saviverte…

Tačiau taisyklės — tinka visiems. Noriu pasidalinti keletu jų:

1. Stovėkite tiesiai, atlošę pečius

Ši taisyklė (man) — pati keisčiausia, tačiau, prisipažinsiu, mane įtikino — ir pradėjau ją taikyti iškart vos perklausęs pirmąjį skyrių. Žinoma, užtruko, kol tai tapo mano įprasta laikysena, tačiau manau, kad tikrai buvo verta.

Dėl ko verta? Apie tai leisiu papasakoti autoriui savo knygoje, bet jei trumpai — vien ši paprasta taisyklė gali padaryti žymų pokytį tavo gyvenime.

2. Savimi rūpinkitės taip pat, kaip rūpinatės kitais

Autorius teigia, kad dažnai mes kitais — savo antra puse, vaikais, artimaisiais ir net augintiniais — rūpinamės daug labiau nei savimi. Ir kelia klausimą — kodėl žmonės yra tokie abejingi sau? (taip pat į jį ir atsako)

Tai labai svarbi tema, ir atsakymas (kodėl mes taip elgiamės), tikiu, nustebins ir tave.

3. Draugaukite su žmonėmis, kurie jums linki gero

Šiame skyriuje Jordan Peterson argumentuotai kalba apie tai, kaip svarbu turėti aplinką, kuri tave palaiko. Ir kaip įgyvendinti praktiškai.

Kitos taisyklės — knygoje

Suprantu, kad rasti laiko ilgiems straipsniams šiais laikais nėra lengva, todėl visų taisyklių čia nesurašysiu — juolab, kad neužtenka išgirsti pačias taisykles — nemanau, kad kas nors laikysis jų tik dėl to, kad tai pasakė pripažinimo sulaukęs žmogus.

Todėl kviečiu pasiklausyti ir autoriaus argumentų — kokia iš tiesų prasmė laikytis šių taisyklių, ką jos tau duos.

Beje, argumentuodamas knygoje autorius dažnai remiasi ne tik pasaulio istorija ar savo asmenine patirtimi, tačiau taip pat ir senuoju bei naujuoju testamentu bei kitų religijų šventaisiais raštais.

Kas yra labai įdomu, nes — viename interviu, paklausus ar jis yra krikščionis, Petersonas atsakė: „Manau, kad trumpiausias atsakymas į šį klausimą būtų — taip“.

Tačiau paklausus ar jis tiki Dievu, knygos autorius atsakė: „Manau, teisingas atsakymas į tai yra Ne, bet bijau kad iš tiesų Jis gali egzistuoti“.

Trumpai apie audioknygą:

Autorius: Jordan B. Peterson
Pavadinimas: „12 GYVENIMO TAISYKLIŲ“
Skaito: Gabrielius Jucevičius (įžangą — Simas Stankus)
Trukmė: 15 val. 30 min.
Ištrauka: 1 val.

Linkėjimai,

 

 


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: