audioknyga apie produktyvumą, kurią būčiau norėjęs parašyti pats

Kaip viską suspėti? Kaip nepasimesti? Kaip atskirti — kas svarbu, o kas gali palaukti? Ko, galbūt, visai reiktų atsisakyti?

Prieš kelias savaites Audiotekoje pasirodė viena stipriausių audioknygų šia tema — Keturi tūkstančiai savaičių. Apie ją jau rašiau tau, todėl čia nesikartosiu (beje, ji jau padarė milžinišką įtaką tam, kaip aš dėlioju savo gyvenimą).

O dabar noriu trumpai papasakoti tau apie dar vieną labai vertingą audioknygą šia tema. Knygą, kurią būčiau norėjęs parašyti pats.

„ASMENINIO PRODUKTYVUMO ISTORIJOS“
Mindaugas Grajauskas

Mindaugas — tikras produktyvumo asas. Nė kiek nenustebau, kad, nepaisant nuolatinio darbų sūkurio — galybės projektų, konferencijų, straipsnių ir kitų įsipareigojimų — jis ne tik parašė, bet ir pats rado laiko įgarsinti savo knygą apie efektyvumą.

Beje, produktyvumas ir asmeninė gerovė (angl. wellbeing) — dvi vedančios jo gyvenimo temos.

Knygą Mindaugas pradeda labai svarbia tema (kuri ir bus esminė knygos prielaida) — kad ir kiek visko padarytume, kad ir kokie produktyvūs būtume, vis tiek visada liks alkio jausmas.

Kodėl taip yra, kad įgyvendinti tikslai ir pasiekti rezultatai neišpildo gyvenimo?

Tai labai svarbus klausimas. Ir šioje knygoje jis pasidalino savo patirtimi, atradimais, įžvalgomis, kurios, mano manymu, yra daug svarbesnės nei visos produktyvumo technikos ar metodikos bei sėkmingas jų taikymas. (nors ir jų knygoje rasi apsčiai)

Perklausęs knygą sužinosi:

  • Kodėl iš tiesų būti produktyviam — tai ne padaryti kuo daugiau, o gyventi norimą kokybišką gyvenimą — užpildyti laiką tuo turiniu, kurio labiausiai norime,
  • Į kokius klausimus reikia atsakyti sau, kad išsiaiškinti, kas gali mums suteikti prasmės pojūtį,
  • Kokie trys reikšmingi nutikimai padėjo Mindaugui sukonstruoti jo asmeninę filosofiją apie tai, kas yra tikrasis asmeninis produktyvumas,
  • Kodėl prioritetų pasirinkimas yra mažiausia problema siekiant asmeninio produktyvumo,
  • Koks vienas paprastas mąstymo kampas gali padėti perprasminti visus tuos „Ne“, kuriuos turime pasakyti siekdami to, kas yra svarbiausia mums,
  • Ko mirtis gali pamokyti apie asmeninį produktyvumą,
  • Kokia yra išblaškyto dėmesio kaina ir kaip išmokti sutelkti (ir išlaikyti) dėmesį.

Galiausiai, žinoma, susipažinsi su jo atrastais efektyvaus veikimo principais bei metodais: minimalių pastangų veiksmą, sutelkto dėmesio režimą, savivaržos metodą, keturių valandų darbo dieną ir kt. Apie tai — visa antroji audioknygos dalis.

Perklausius šią knygą, man iš galvos niekaip neišeina viena — galbūt pati svarbiausia — šios knygos mintis:

Kartais turėsime aukoti tai, kas svarbu, kad apsaugotume tai, kas svarbiausia.

Atrodytų, elementaru, paprasta, logiška. Bet tai, kokius pavyzdžius Mindaugas pasitelkia siekdamas padėti knygos klausytojui įsisąmoninti šią svarbią tiesą, yra tiesiog genialu.

Audioknyga bus puikus pasiruošimas artėjančiam (o gal jau ir įsibėgėjusiam) darbų maratonui. Labai rekomenduoju pasiklausyti nemokamos ištraukos:

Nemokamą 25 minučių trukmės ištrauką rasi čia.

Arba… nerti tiesiai į knygą. Ją, beje, rasi ir Audioteka Club prenumeratos kataloge. (Prisijunk prie Audioteka Club — čia)

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Mindaugas Grajauskas
Pavadinimas: „ASMENINIO PRODUKTYVUMO ISTORIJOS“
Skaito: autorius
Trukmė: 6 val. 50 min.
Audioteka Club nariams: nemokamai (plačiau)

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: