Jei tu nevaldai savo dėmesio, jį valdo jie

Tikriausiai nesunku atspėti, ką turiu omeny sakydamas jie?

Jau kurį laiką norėjau su tavim pasikalbėti viena man be galo svarbia tema. Ir šiandien – labai gera proga tą padaryti.

Pasikalbėti norėjau apie, mano akimis, brangiausią visų mūsų turtą – mūsų dėmesį.

Kodėl šiandien? Nes Audiotekoje pasirodė audioknygą, kuri leidžiasi gilyn į šią temą, ir ją labai noriu parekomenduoti tau:

GILUS DARBAS
Keturios sėkmės taisyklės išsiblaškiusiame pasaulyje
— Cal Newport —

Manau, sutiksi, kad šiandien mes gyvename dėmesio ekonomikos laikais. Didžiausios pasaulio kompanijos – Meta (Feisbukas ir Instagramas), Alphabet (Google), Apple, Microsoft, Amazon – jei ir ne tiesiogiai gyvena pardavinėdamos mūsų dėmesį (kaip tai daro soc. tinklai), tai kuria tam įrankius ir platformas.

Kiekviena šių kompanijų deda milžiniškas pastangas, kad:

  • Kuo dažniau sugrįžtume,
  • Kuo ilgiau išbūtume,
  • Patirtume kuo daugiau emocijų.

Tam, kad užtikrinti dopamino atsaką ir taip sukurti įprotį grįžti vėl ir vėl.

Atrodytų, nieko naujo – iki soc. tinklų turėjom televiziją, radiją, tradicinę žiniasklaidą, kuri lygiai taip pat pardavinėdavo mūsų dėmesį reklamdaviams.

Bet aš nesutinku. Manau, kad:

a) dar niekada dėmesio blaškos įrankis nebuvo taip lengvai prieinamas (kišenėje ar rankinuke, nors dabar dažniausiai tiesiog rankoje, 24/7),

b) dar niekada neturėjom tokių galingų algoritmų ir dirbtinio intelekto, ir to pasekoje…

c) tokio plataus masto turinio individualizavimo ir, rezultate – tokio įsitraukimo.

Pasekmės šiandien jau akivaizdžios – telefonus tikrinam kas 5-10 minučių, paėmę junginėjam iš eilės visus appsus, patys esame pasiekiami visą parą, dieną pradedam ir baigiam telefone (taip aukodami ir savo emocinę sveikatą), o kas blogiausia – nebegalim susikaupti ilgesniam laiko tarpui, kad sukurti kažką tikrai vertingo ir kokybiško – nesvarbu, kokioje srityje.

Mano manymu, ši problema kasdien aštrėja ir ateityje tik aštrės, todėl nuolat mokausi treniruoti savo dėmesį, gebėjimą kelias valandas susikaupus dirbti prie užduoties nesiblaškant.

O prasidėjo viskas būtent nuo knygos „Gilus darbas“, jai pasirodžius 2016 metais.

 

Ką rasi audioknygoje?

Įdomu, kad – nors knyga pasirodė prieš 8 metus – paskutiniais metais jos populiarumas (taigi, ir aktualumas) tik didėja. Goodreads platformoje šiandien ji turi 153 tūkst. įvertinimų ir 12 tūkst. apžvalgų, o bendras įverinimas – 4.18 ⭐️ – įspūdingi rodikliai.

Nors čia autorius nekalba apie dopaminą ir neurobiochemijos mokslų atradimus, padedančius verslui kurti priklausomybę savo produktams (apie tai – kitoje netrukus pasirodysiančioje knygoje), audioknygoje „Gilus darbas“ išsamiai nagrinėjamos šios trys temos:

  1. Kodėl gilus darbas šiandien yra toks svarbus?
  2. Kas trukdo mums pasiekti tą gylį?
  3. Kokios 4 strategijos gali padėti jį pasiekti?

Ar ji bus įdomi ir vertinga tau? Priklauso. Klausimas: ar tau pavyksta susikaupti ir nesiblaškant dirbti prie tam tikros problemos valandą-dvi-tris? Neskrolinant, gal net įjungus do-not-disturb ar skrydžio ✈️ režimą ar visai numetus telefoną kitam kambary? Galbūt visai nesinaudoji socialiniais tinklais? Jei taip – greičiausiai ši knyga ne tau.

N o jei ne – tada net jeigu nemanai, kad gilus darbas yra svarbus – labai kviečiu pasiklausyti bent nemokamos ištraukos. Joje, beje, daugiau sužinosi ir apie šios knygos autorių.

NEMOKAMA 20 MIN. IŠTRAUKA ČIA

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Cal Newport
Pavadinimas: „GILUS DARBAS“
Skaito:  Arnas Mazėtis
Trukmė:  7 val. 19 min.
Ištrauka: 20 min.

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: