Ar placebo efektas iš tiesų veikia?

Ar tiki, kad pagydyti save galima mintimis — be vaistų ir operacijų?

Apie placebo efektą, spėju, teko girdėti nemažai. Man taip pat. Bet neįsivaizdavau, kad buvo atlikta tiek daug kontroliuojamų placebo efekto tyrimų, parodžiusių, kad placebas dažnu atveju veikia geriau nei tikri vaistai.

Tai — pagrindinė Audiotekoje tik ką pasirodžiusios audioknygos tema:

JŪS ESATE PLACEBAS
Dr. Joe Dispenza

Knyga toli gražu nėra tik tyrimų, įrodančių placebo efektą, apžvalga.

Joe Dispenza čia pateikia ir savo metodą, kaip pasitelkus placebo efektą padaryti ilgalaikį pokytį savo gyvenime — susidūrus su fizine liga, trauma, tam tikra baime, ar tiesiog norint pakeisti įprotį ar įsitikinimą, kurio kitais būdais pakeisti nepavyko.

Beje, šią knygą mano kuriamoje laidoje „Pradėk iš Naujo“ ne kartą paminėjo Ieva Mackevičienė — knyga jai labai padėjo susidūrus su nerimo sutrikimu. Ieva sakė, kad „tai buvo ta viena knyga, realiai pakeitusi mano gyvenimą“. Laidą, beje, gali pamatyti čia.

Ką išgirsi knygoje

Audioknygą sudaro dvi dalys. Pirmoji — pažintinė. Antroji — praktinė.

Pirmoje knygos dalyje:

  • Autorius išsamiai papasakoja, kas yra placebo efektas,
  • Paaiškina, kaip placebo efektas veikia smegenyse ir kūne,
  • Dalinasi gausybe išgijimo istorijų,

Ir — kas labai svarbu — išsamiai pristato tai patvirtinančius mokslinius tyrimus. Šioje audioknygos dalyje taip pat:

  • Rasi daug informacijos apie genus ir epigenetiką,
  • Išgirsi apie įtaigą, hipnozę, mūsų įsitikinimus — kaip juos keisti,
  • Sužinosi apie stulbinančias transformacijas, įvykusias Joe Dispenzos seminaruose stebint tūkstančiams renginio dalyvių.

O antroji audioknygos dalis, kaip minėjau, praktinė. Ji skirta tiems, kas nori šiuos metodus išbandyti savo gyvenime. Čia taip pat rasi ir trijų dalių meditaciją, kuri ir yra pagrindinis įrankis — tavo placebo „piliulė“.

Prieš baigdamas šį naujienlaiškį, noriu su tavim pasidalinti viena įdomia istorija iš šios audioknygos.

Apie viešbučio kambarines

2007 metais dvi Harvardo psichologės atliko nedidelės apimties tyrimą, kuriame dalyvavo 84-ios viešbučio kambarinės. Moterys buvo padalintos į dvi grupes:

Vienai grupei psichologės paaiškino, kaip jų kasdienis fizinis darbas yra susijęs su sudeginamų kalorijų kiekiu ir kad vien dirbdamos savo darbą kambarinės juda daugiau, nei dauguma žmonių — t.y. jos realiai sportuoja. Antrai grupei ši informacija nebuvo pateikta.

Po mėnesio paaiškėjo, kad pirmosios grupės moterys numetė vidutiniškai po 1 kg svorio, sumažėjo jų kūno riebalų masė, o kraujo spaudimas nukrito vidutiniškai dešimčia punktų, nors moterys papildomai nesimankštino ir nekeitė savo mitybos įpročių.

Antroje grupėje — niekas nepasikeitė. Kodėl taip nutiko — sužinosi audioknygoje.

Schemos, diagramos, lentelės

Jei kada teko šią knygą laikyti rankose, greičiausiai pastebėjai, kad viduje yra maža knygelė su iliustracijomis, diagramomis ir smegenų skenogramomis. Tavo patogumui, visas šias iliustracijas gali labai lengvai rasti Audioteka programėlėje ir bet kada (tik ne vairuojant!) klausant knygos pasižiūrėti į jas — skyrelyje [Informacija] piršu nutempk į apačią ir ten rasi:

Dr. Joe Dispenza audioknyga Jūs esate Placebas

 

 

 

 

Apie autorių

Dr. Joe Dispenza yra tyrėjas, lektorius, knygų autorius ir konsultantas. Baigęs biochemijos ir neurologijos studijas, vėliau jis savarankiškai gilinosi į smegenų veiklą, ląstelių biologiją, tyrė senėjimo ir ilgaamžiškumo veiksnius.

Į jo visame pasaulyje rengiamus seminarus ir retritus susirenka tūkstančiai dalyvių. Praėjusiais metais Audiotekoje išleidome pirmąją Joe Dispenza audioknygą „Atsikratykite įpročio būti savimi“ — iki šių dienų tai yra viena perkamiausių audioknygų.

Vėliau šiais metais išleisime ir trečiają jo knygą — „Tapkite antgamtiški“. O šiandien, kviečiu pradėti nemokamai klausyti antrosios Joe Dispenza audionygos — „Jūs esate Placebas. Kaip sąmonė virsta materija“.

Trumpai apie audioknygą:

Autorius: Dr. Joe Dispenza
Pavadinimas: „Jūs esate placebas“
Skaito: Gabrielius Jucevičius
Trukmė: 10 val. 22 min.
Ištrauka: 30 min.

Nemokamos ištraukos pasiklausyti gali čia.

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: