Kaip būti laimingam — ką apie tai sako Joseph Murphy, bestselerio „Jūsų pasąmonės galia“ autorius

Viskas, ko reikia, kad būtum laimingas — tai pinigai, ar ne? Ta išsvajotoji finansinė laisvė… Ilgą laiką tikrai taip maniau. Ir kai pirmą kartą (prieš 15+ metų) skaičiau Joseph Murphy „Jūsų pasąmonės galią“ — visą savo dėmesį sutelkiau būtent į finansinius tikslus (ir man pavyko! apie tai jau pasakojau čia)

Bet štai kur klausimas: o kaip pinigai pakeitė mano gyvenimą?

Atsakymas: niekaip.

Ir toliau lygiai taip pat lengvai galėdavau tapti viskuo nepatenkintas ir nelaimingas, ir — lygiai taip pat, nei iš šio nei iš to — vėl galėdavau pradėti džiaugtis gyvenimu. Su pinigais tai neturėjo nieko bendra.

Pažįstu ne vieną sėkmingą verslininką ir verslininkę, kurie „varto milijonus“. Kaip manote, ar jie yra bent kiek laimingesni už mane?

Vieni — taip, kiti — ne. Nepriklausomai nuo to, kiek jie „varto“. Jokio dėsningumo.

„Galiu jus patikinti, kad pinigai neatneš jums laimės, tačiau nuo jų taip pat netapsite nelaimingi. Aš buvau laimingas ir nelaimingas. Buvau neturtingas ir labai turtingas. Pinigai ir laimė neturi nieko bendra, o tas, kuris tam pačiam pokalby kalba apie abu šiuos dalykus — tik teisinasi, kodėl neturi pinigų. (Viena pastaba iš asmeninės patirties, kalbant šia tema – jei jau ruošiatės būti nelaimingi, būkite kuo turtingesni).“ — Grant Cardone, audioknygoje „Milijonieriaus užrašai“.

Tai kas tada daro žmones laimingais?

Joseph Murphy apie asmeninę laimę

Prieš pereidamas prie Joseph Murphy dar norėčiau užakcentuoti, kad vieno dalyko, kuris visus padarytų laimingais nėra. Ir — nėra net tokio dalyko, kuris vieną žmogų padarytų laimingu nuolat!

Tai, kas šiandien daro mane laimingą — rytoj jau gali kelti nuobodulį. O poryt — nepasitenkinimą!

Kokia tad ta laimės formulė?

Mano laimės formulė: „tekėjimas su gyvenimu“.

Į kabutes tai įdėjau neatsitiktinai. Labai svarbu nesumaišyti to su plaukimu pasroviui. Tai visai kas kita.

Plaukimas pasroviui — tai leidimas išorinėms aplinkybėms, stipresniems žmonėms ir idėjoms valdyti tavo gyvenimą. Neseniai skaičiau vieną Beatos Tiškevič pasisakymą, kuris tikrai labai rezonavo ir su kuriuo sutinku 100%:

 

„Gyventi inertiškai ir plaukiant pasroviui man panašu į tai, kaip vedžiojant šunį, eiti visur, kur jis nutemps, ir tikėtis, kad jis atras kažką nuostabaus – dažniausiai juk tai būna kito šuns apmyžtas medis“ 🙈⁠ — Beata Tiškevič

O tekėjimas su gyvenimu man — tai labai aiškus pajautimas, ką darant teka energija. (ir kada ji nustoja tekėti)

Ir labai dažnai energija teka darant tokius dalykus, kurie net nebūtinai yra malonūs ar iškart džiuginantys. Tiesą sakant, dažnai net būna priešingai.

Kai pradėjau leisti lietuviškas audioknygas, man reikėjo šimtus kartų perlipti per save:

  • „reikėjo“ kalbėti su leidyklų vadovais ir bandyti juos įtikinti, kad audioknygos yra ateitis,
  • „reikėjo“ kalbėti su verslininkais apie verslą (apie ką neturėjau žalio supratimo),
  • „reikėjo“ išmokti pardavinėti (pardavimų negalėjau pakęsti),
  • „reikėjo“ daug kartų patirti atstūmimą ir nesėkmę,
  • „reikėjo“ leisti galybę savo asmeninių santaupų net neįsivaizduojant ar jos kada sugrįš, …

Tačiau visa tai darydamas nuolat jaučiau, kad tai darant man teka energija, kad turiu tai padaryti, kad tai yra teisinga ir prasminga.

Galbūt dabar tau kyla klausimas — o kaip pajausti ar teka energija?

Čia į pagalba ir ateina Joseph Murphy.

(ir, privalau pasakyti tai: jeigu, kaip ir aš, bijai žodžio „Dievas“ — vietoj jo gali drąsiai įsirašyti „pasąmonės galia“, „begalinis intelektas“, „aukštesnysis principas“, „realybė“ ar pan., nes visur čia kalbame apie aukštesnę gamtos jėgą, kurios mes nepajėgūs suprasti — tai ką vienas turtingiausių pasaulyje žmonių, Ray Dalio, knygoje „PRINCIPAI“ vadina tiesiog Gamta)

Štai kaip Joseph Murphy, knygoje „Jūsų pasąmonės galia“, kviečia keliauti šiuo keliu:

Nuo šios akimirkos rinkitės laimę. Darykite taip: kai tik praplėšite blakstienas iš ryto, tarkite sau:

Šiandien ir kiekvieną kitą dieną mane sergsti Dievo apvaizda. Visi šiandienos įvykiai klostosi mano labui. Išaušusi diena man yra nauja ir nuostabi. Tokios dienos kaip ši daugiau niekada nebus. Dievas veda mane nuo ryto iki vakaro, viskas, ko aš imsiuosi, pasiseks. Dieviška meilė apsupa, apgaubia ir apsiaučia mane, todėl jaučiuosi ramus.

Jeigu kartais mano dėmesys nukryps nuo to, kas gera ir konstruktyvu, akimirksniu grįšiu prie minčių apie tai, kas malonu ir teisinga. Esu dvasinis ir protinis magnetas, traukiantis prie savęs visus dalykus, kurie laimina ir neša man sėkmę. Šiandien labai sėkmingai sutvarkysiu visus savo reikalus. Žinau, kad ištisą dieną jausiuosi laimingas.

Pasitikėkite šiais žodžiais kiekvieną dieną; tada laimė jums šypsosis, o jūs švytėsite iš džiaugsmo.

O mano palinkėjimas tau būtų stebėti savo energijos lygį darant vienus ir kitus dalykus — ir vis dažniau pasirinkti daryti tai, kur jauti, kad energija teka (net jei vakar ji tekėjo darant visai ką kita).

Linkėjimai


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: