tikriausiai nežinai Jo, bet tikrai žinosi pavadimus tų, į kuriuos jis investavo, kai dar niekas jų nežinojo

Ar tau teko girdėti apie Navalą Ravikantą?

Man jis – retas pavyzdys žmogaus, kuriam pavyksta suderinti finansinę sėkmę, visuotinį pripažinimą ir asmeninę laimę – viso to nesureikšminant.

Navalas gimė Delyje, Indijoje. Niekuo neišsiskiriantis vaikas nepasiturinčioje šeimoje. 9-erių persikėlė į JAV, kur jo tėvai išsiskyrė ir jam, kartu su dviem metais vyresniu broliu, teko mokytis patiems pasirūpinti savimi.

Vaikystė buvo sunki, bet, kaip jis pats sako: „Jei gyvenime neturi nieko, bet yra bent vienas žmogus, kuris tave besąlygiškai myli, tavo savivertei tai padarys stebuklą“.

Šiandien Naval Ravikant – investuotojas, 2018-tais paskelbtas metų verslo angelu, asmeniškai investavęs į maždaug du šimtus kompanijų (Uber, Twitter, Bolt, Stack Overflow, OpenDNS, Yammer ir t.t.). Be to, jis yra AngelList – platformos, apjungiančios startuolius ir investuotojus – įkūrėjas ir pirmininkas.

Kodėl tau pasakoju tai? Nes Audiotekoje tik ką pasirodė Navalo Ravikanto Almanachas – audioknyga, kurioje susipažinsi su jo gyvenimo filosofija, principais bei nuostatomis:

„NAVALO RAVIKANTO ALMANACHAS“
Turtingo ir laimingo gyvenimo vadovas

Beje, šią knygą sudarė ne jis pats, o vienas didžiulis jo fanas — verslininkas, investuotojas, rašytojas Eric Jorgenson. Nepaisant to, knyga netruko sulaukti visuotinio pripažinimo ir iki šių dienų ją gali rasti verslo biografijų, asmeninių finansų bei saviugdos kategorijų topuose.

Formatas — labai neįprastas. Knyga sudaryta iš Navalo pasisakymų socialiniuose tinkluose, konferencijose, įvairiuose interviu. Kad ir kaip autorius stengėsi viską susisteminti — neišvengta ir šiokio tokio chaoso.

Iš esmės knygą sudaro dvi dalys:

  1. Turtas — kaip susikurti finansinę gerovę.
  2. Laimė — kaip mokytis būti laimingam.

„Norint būti laimingu, svarbiausia suvokti, kad laimė — tai tavo paties pasirinkimas ir išlavinamas įgūdis. Pasirenki būti laimingu ir tuomet ties tuo dirbi. Panašiai kaip auginti raumenis.“ — Naval Ravikant

Apie Navalą pirmą kartą išgirdau viename pirmųjų PIN pokalbių. Šiame. Viešnia labai išgyrė jo Almanachą, tad nieko nelaukęs atsisiunčiau ir aš pasiklausyti. Navalo mintys labai surezonavo. Jo radikalus nuoširdumas — žavi. Gyvenimo filosofija — man labai artima.

Taigi, griebėmės darbo. Knygą išvertėm, suredagavom, įgarsinom ir… vos po metų (su trupučiu) darbo — ji jau Audiotekoje.

Prieš pereidamas prie knygos, noriu pasidalinti keletu man įstrigusių Naval’o minčių, kad pajustum — kaip ir apie ką jis askritai kalba.

  • Būti momente — svarbiau už viską.
  • Uždirbk savo protu, ne savo laiku.
  • 99% pastangų yra iššvaistomos veltui.
  • Didžiausia nauda gyvenime (bet kurioje srityje) ateina iš sudėtinių palūkanų.
  • Jei nori būti sėkmingas — apsupk save žmonėmis, kurie sėkmingesni už tave. Bet jei nori būti laimingas — apsupk save žmonėmis, kurie yra mažiau sėkmingi, nei tu.
  • Kiekvienoje gyvenimo situacijoje tu turi tik tris pasirinkimus. Visada turi šiuos tris pasirinkimus. Gali pakeisti situaciją, gali priimti ją arba gali pasitraukti iš jos. Pasirinkimas, kuris nėra geras — tai norėti pakeisti situaciją, bet iš tiesų nieko nedaryti. Norėti išeiti iš situacijos, bet neišeiti. Ir nepriimti jos tokios, kokia ji yra.
  • Troškimas — tai sutartis, kurią sudarome su savimi: būti nelaimingais tol, kol negausime to, ko trokštame.

Šie gyvenimo principai (ir daugybė kitų) knygoje išnagrinėjami išsamiai, tad jei kažkas skamba nelogiškai — kviečiu pasiklausyti knygos, kur ir rasi paaiškinimą.

Pradėti šios audioknygos klausyti nemokamai (pirmos 20 minučių).

O jeigu esi Audioteka Club narys — nemokamai gali klausytis visos audioknygos. (prisijunk prie Audioteka Club čia)

 

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Eric Jorgenson
Pavadinimas: „NAVALO RAVIKANTO ALMANACHAS“
Skaito: Simas Stankus
Vertėja: Jūratė Matonytė
Trukmė: 4 val. 33 min.
Ištrauka: 20 min.

Šviesūs linkėjimai!,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: