Audioknyga „Koučingo įprotis“ — 7 esminiai koučingo klausimai

Ar tau teko girdėti apie koučingą? O gal teko jį ir išbandyti?

Man — teko. Ir girdėti, ir išbandyti. Nuo pirmos pažinties su koučingu, jau ne kartą svarsčiau ir pats to mokytis, nes rezultatai — labai nustebino.

Koučingas ne kartą man padėjo ne tik nepamesti savo krypties, bet ir su dar didesne jėga (ir aiškumu) vystyti Audioteką — net kai buvo labai sunku ir visai neaišku, ar iš to kas gali išaugti.

Studijuoti koučingo taip ir nepradėjau. Vis nerasdavau laiko (tiksliau, kiti dalykai buvo svarbesni). Bet prieš kelis metus atradau audioknygą, kurios dėka koučingo metodikas dabar taikau bemaž kasdien (neformaliai, žinoma).

Ta audioknyga šiandien pasirodė Audiotekoje. Ir dar įgarsinta koučingo mokyklos coaching.lt įkūrėjo, koučingo meistro (MCC) Povilo Petrausko:

KOUČINGO ĮPROTIS“
Michael Bungay Stanier

Priešingai nei dauguma labiau vadovėlinių knygų apie koučingą, ši nesiekia skaitytojų (ar klausytojų) paversti koučingo specialistais. Ji — apie tai, kaip pasitelkiant 7 paprastus klausimus (ir kelis triukus) koučingą paversti kasdieniu įpročiu.

Kas yra koučingas?

Tarptautinė koučingo bendruomenė (ICC) jį apibrėžia taip: koučingas — tai konsultavimo metodas, kurio tikslas – padėti žmogui pasikeisti, kaip jis nori, ir padėti jam eiti ta kryptimi, kurią jis renkasi.

Taigi ir ši audioknyga labiausiai skirta tiems, kas turi galimybę dirbti su žmonėmis — organizacijų, bendruomenių, komandų vadovams. Kad pasitelkti koučingą kaip pagalbinę priemonę — mažiau aiškinti ir daugiau klausti.

Beje, žodis „įprotis“ pavadinime taip pat neatsitiktinai — dar pačioje knygos pradžioje autorius išdėsto, kaip yra ugdomi įpročiai, kodėl jie tokie svarbūs, o pagrindinis knygos akcentas — kaip koučingą paversti įpročiu.

O toliau pateikiama 7 klausimų sistema:

  1. Pokalbio pradžios klausimas
  2. „O kas dar?“ klausimas
  3. Susitelkimo klausimas
  4. Pamatinis klausimas
  5. Tingusis klausimas
  6. Strateginis klausimas
  7. Mokymosi klausimas

Šie sepyti klausimai iš pažiūros labai paprasti. Na kad ir pirmasis: „apie ką galvoji? kas sukasi tavo galvoje?“ Bet visas grožis atsiskleidžia gebant išlaukti atsakymo, tikrai išgirsti jį neskubant siūlyti savo atsakymų ir sprendimų.

Jeigu dirbi su žmonėmis, net jei ir teko mokytis koučingo, pasiklausyk ir pamatysi, kaip lengva tai iškart pradėti taikyti. Ir naudą tikrai pajusi iškart. Beje, šiuos klausimus galima taikyti ir sau — vien 6-tasis strateginis klausimas ko vertas.

Nemokamos ištraukos (20 min.) gali pasiklausyti čia.

Taip pat ją rasi ir prenumeratoje.

Trumpai apie audioknygą

Michael Bungay Stanier audioknyga Koučingo įprotis. Mažiau aiškinti, daugiau klausti - geresnio vadovavimo stilius

Autorius: Michael Bungay Stanier
Pavadinimas: KOUČINGO ĮPROTIS“
Skaito: Povilas Petrauskas
Vertėjas: Paulius Abramavičius
Trukmė: 3 val. 26 min.
Ištrauka: 20 min.

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: