Dešimt pokyčių? Tik bakst ir viskas!

Vakare riedant namo toptelėjo, kad šiandien suėjo dešimt savaičių kaip su grupe veiklių naujų potyrių, šios akimirkos ir įkvėpimo beieškančių drąsuolių dalyvaujame audio eksperimente „52 Pokyčiai“, o savo bloge apie tai dar ničnieko neužsiminiau.

Dešimtoji savaitė – puikiausia proga tai padaryti.

Apie audio knygą „52 Pokyčiai“

Ši audio knyga leidžiama vos po vieną skyrių per savaitę. Tai knyga apie 52 nežymius pokyčius, kuriuos mes įgyvendinsime per metus, po vieną pokytį per savaitę. Kartą per savaitę visi dalyviai (kurių šiuo metu yra net 213) gauna elektroninį laišką su nuoroda į naują audio knygos skyrių, o vėliau apie tai, kaip sekasi ir kaip nesiseka įgyvendinti pokyčius, kalbasi uždaroje facebook grupėje.

„52 Pokyčiai“ – tai nemokama audio knyga, kurią parašė Zenhabits.net įkūrėjas, Leo Babauta. Zenhabits.net – tai vienas iš 25 įtakingiausių interneto blogų, kurį reguliariai skaito daugiau kaip 240,000 žmonių visame pasaulyje. 2009 metais Leo Babauta parašė knygą „The power of less“, kuri tuoj pat tapo Amazon bestseleris ir iki šiol yra viena perkamiausių motivacinių knygų.

Žvilgsnis atgal

Praėjus dešimčiai savaičių nuo to, kai pradėjome šį eksperimentą, labai įdomu žvilgtelėti atgal ir užduoti sau keletą klausimų pamąstymui:

  • kuriuos pokyčius pavyko įgyvendinti? kodėl?
  • kurių įgyvendinti nepavyko? kodėl?
  • ar pavyko bent kartą išeiti už savo komforto zonos ribų?
  • ar bent vienas pokytis išliko ilgiau nei savaitę? ne? kodėl?
  •  
    O štai tie dešimt pokyčių, prie kurių darbavomės šias 70 dienų:

    1. Medituokite. Meditacija man visuomet atrodė nerimtas užsiėmimas, na, mažų mažiausiai, laiko švaistymas. Tačiau kai pradėjau skaityti knygas, kurias parašė tikrai daug gyvenime pasiekę žmonės, pastebėjau, kad…
    2. Neatidėliokite. Dažnai būna, kad ryte prisigalvoju daugybę darbų, kuriuos šiandien turiu būtinai nuveikti. Kartais juos visus net susirašau! Tada įsijungiu kompiuterį, atsiverčiu paštą, feisbuką, …, pasižiūriu į laikrodį – šešios…
    3. Pasivaikščiokite. Mankšta yra pats svarbiausias dalykas jūsų sveikatai ir protui. Pasivaikščiojimas – puikus būdas judėti ir patirti malonumą lauke…
    4. Lankstus požiūris. Nusivylimo, susierzinimo, pykčio, liūdesio pagrindas yra nelankstus mūsų požiūris. Taip nutinka todėl, jog norime, kad viskas būtų pastovu, kad idėjos ir aplinkybės nesikeistų. Kai įvykiai klostosi mums nepalankiai, apima nusivylimas, pyktis, liūdesys…
    5. Išsiaiškinkite, kas Jums iš tiesų svarbu. Jei būčiau išgirdęs apie šį pokytį prieš penkis metus, mano reakcija greičiausiai būtų buvusi daugmaž tokia: „Cha! Lengva tau kalbėti, kai dirbi mėgstamą darbą ir gali iš tiesų visą dieną užsiimti mėgstama veikla“, tačiau paskutiniu metu mano gyvenime įvyko labai daug pokyčių, ir dabar…
    6. Sąmoningas valgymas. Valgymas, daugumai mūsų, yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų. Na, jei ir ne didžiausias, tai tas, kurį patiriame (beveik) visi – kasdien valgome du-tris kartus. Bet ne paslaptis, kad dažnai valgymas yra ir blogos savijautos priežastis…
    7. Patys svarbiausi darbai. Jeigu gyvenime tau svarbu ne tik išsikelti, bet ir pasiekti savo tikslus, šis pokytis – tau. Išsikelti tikslus, žinoma, yra lengva. Labai lengva. Net neabejoju, kad gali tučtuojau sugalvoti dešimt tikslų, kuriuos nori pasiekti per ateinančius kelis mėnesius ir net išskirti vieną ar du pačius svarbiausius. Įsivaizduokim, kad taip ir atsitiko…
    8. Susitvarkykite lentyną. Nežinau kaip tau, bet man netvarka ant darbo stalo, stalčiuose ar aplink mane labai trukdo susikaupti. Aš tą puikiai žinau. Nepaisant to, mano darbo stalas dažniausiai netvarkingas, o ir tvarkausi jį toli gražu ne kasdien…
    9. Pradėkite taupyti. Puikiausiai atsimenu, kada aš išmokau taupyti – tai buvo 2012-tųjų metų vasara. Šis pokytis įvyko toli gražu ne per savaitę, ir net ne per mėnesį – taupyti intensyviai mokiausi daugiau nei pusę metų! Labai gerai atsimenu kada įvyko šis persilaužimas todėl, kad…
    10. Joga arba jėgos pratimai. Mankšta turi tiek daug privalumų, kad sunku būtų juos visus išvardyti, bet štai keletas: būsite stipresni fiziškai, geriau atrodysite, pagerės širdies ir kvėpavimo veikla, tapsite atsparesni ligoms, pagerės protinė veikla, patirsite mažiau streso, pagerės atmintis, dėmesys ir taip toliau.

    Principai

    Pabaigai dalyviams primenu 5 principus, kuriais vadovaujamės šiame eksperimente:

    1. Vienas pokytis vienu metu. TIK VIENAS. Nekeiskite kelių dalykų iškart, nes taip netrukus atsisakysite visų pokyčių.
    2. Pokytis turi būti nežymus. Nebandykite iškart bėgti 30 minučių, jeigu niekada anksčiau nebėgiodavote. Pabėgiokite 2 minutes. Jei pokytis iš pradžių mažas, daug daugiau šansų, kad jį tęsite.
    3. Mėgaukitės pokyčiu. Jeigu pokytis nemalonus, jo daryti neverta. Tai turi Jums teikti džiaugsmo.
    4. Kartokite. Jei nepavyko atlikti pokyčio, pamėginkite suprasti, kodėl, pakeiskite metodą ir bandykite dar kartą.
    5. Atraskite pokyčiui trigerį. Trigeris – Jums įprastas veiksmas, kurį panaudosite kaip priminimą apie naująjį įprotį. Pavyzdžiui, jei nusprendėte pradėti rytais vaikščioti, tai darykite iškart po to, kai išgeriate rytinę kavą.

    Nors šią knygą Leo Babauta leidžia platinti nemokamai, į Lietuvių kalbą ją vertėme ir lietuviškai garsinome mes patys. Didžiausias darbas atiteko redaktorei, todėl noriu ypatingai padėkoti „52 Pokyčiai“ dalyvei Linai Adomaitienei, kuri pati susirado mane per šį blogą ir savo noru, be jokio atlygio sutiko suredaguoti visą knygą. Ačiū Lina, be tavęs vargu ar kas būtų supratęs šią knygą.


    Apie Autorių

    Aurimas Mikalauskas

    Facebook Instagram YouTube

    Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


    Pasidalink: