tas kalnas esi tu (nauja audioknyga Audiotekoje)

Ar dažnai užsiimi vidiniu sabotažu?

Čia kai bandai padaryti reikšmingą pokytį – pakeisti įprotį, sveikiau maitintis ar atsikratyti viršsvorio, susirasti antrą pusę ar išeiti iš toksiškų santykių, susirasti naują darbą ar kilti karjeros laiptais esamame… kitaip tariant – kai sieki tikslo už savo komforto ribos, bet pradedi nesąmoningai jam priešintis ir netrukus grįžti prie senų, įprastų elgesio modelių.

Pasirodo, tai dažna. Du žingsniai į priekį, trys atgal.

Brianna Wiest, tarptautinė mentorė, šia tema parašė pasauliniu bestseleriu pripažintą knygą, kuri šiandien pasirodė Audiotekoje:

TAS KALNAS ESI TU
Paverčiant vidinį sabotažą į asmeninį meistriškumą

Man audioknyga labai patiko.

Visų pirma, pasirinkta tema – ji labai aktuali. Ne kartą klausydamas knygos atpažinau save ir savo elgesio modelius (su keletu iškart pradėjau ir dirbti).

Antra – kaip meistriškai ji atskleidžia šią temą. Glaustai, be jokių pritempinėjimų, bet labai taikliai.

Nors audioknyga vos penkios su puse valandos, tai nėra „greitas skaitinys“. Klausant dažnai norėsis sustoti ir gerai pergalvoti, ką tik ką išgirdai. Ne todėl, kad tai būtų painu (taip nėra), o dėl to, kad norėsis gerai apgalvoti ir gal net prisiminti, kada paskutinį kartą taip elgeisi, ir kuo visa tai baigėsi.

Audioknygoje rasi atsakymus į tokius klausimus kaip:

  • Kodėl labiausiai save stabdome mes patys?
  • Kaip psichologijos požiūriu veikia vidinis sabotažas?
  • Kokios konkrečios baimės skatina mus taip elgtis?
  • Kas yra neįsisąmonintos neigiamos asociacijos ir kokia jų įtaka?
  • Kaip įsitikinimai veikia mūsų elgesį ir rezultatus?
  • Kodėl visais įmanomais būdais siekiame komforto?
  • Kas lemia tai, kad jaučiame kaltę ar baimę dėl savo sėkmės ir kaip tai trukdo jos siekti?

Taip pat sužinosi, kaip buvimas užimtu padeda mums bėgti nuo savo savęs ir gyvenimo realybės (pats dažnai taip elgiuosi), kodėl leidžiame laiką su „blogais“ žmonėmis – net aiškiai tai suvokdami, kaip išmokti išgirsti ir vadovautis savo intuicija ir – galbūt svarbiausia – kaip atrasti tą vidinę ramybę.

Viena mane stipriai palietusi tema, kurią jau kiek anksčiau pradėjau gvildenti su Brene Brown „Pažeidžiamumo galia“ buvo, kaip nemalonios emocijos gali padėti įgyvendinti pokyčius. Kiekvieną emociją Brianna Wiest audioknygoje aptaria atskirai: pyktį, liūdesį, kaltę, drovumą, pavydą, pasipiktinimą, lėtinę baimę — kaip tu gali paversti šias emocijas transformuojančia jėga.

O klausydamas skyriaus apie nesąmoningus elgesio modelius ir kaip juos „iššifruoti“ — ne kartą sustojau gerai viską pergalvoti. Čia pateikiami labai konkretūs pavyzdžiai.

Na pavyzdžiui:

Jeigu nuolat grįžti prie santykių, kurie žeidžia tavo jausmus, galbūt metas įvertinti savo vaikystės santykius. Jei prisiminsi vieną ar kelis asmenis, su kuriais jauteisi ramus, pripažintas, bet kartu ir skaudinamas — galbūt tokio elgesio šaknys yra čia.

Arba:

Jei jautiesi nelaimingas net ir tada, kai nieko blogo nevyksta, net ir tada, kai iš gyvenimo gauni viską, ko norėjai — galbūt užuot keitęs savo mąstymą ir prasmingai nukreipęs dėmesį, tikiesi, kad išoriniai dalykai padės jaustis gerai. Tačiau jokie išoriniai pasiekimai nesuteiks tikros ir ilgalaikės vidinės ramybės, todėl tavo diskomfortas, nepaisant visų pasiekimų, stengiasi šitai ir parodyti.

Bet aš jau išsiplėčiau.

Jeigu šie klausimai tau aktualūs, kviečiu pradėti šios audioknygos klausyti nemokamai (pirmos 20 minučių).

O jeigu esi Audioteka Club narys — nemokamai gali klausytis visos audioknygos. (prisijunk prie Audioteka Club čia)

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Brianna Wiest
Pavadinimas: „TAS KALNAS ESI TU“
Skaito: Jurga Kalvaitytė
Vertėjas: Ida Daiva Povilaitė
Trukmė: 5 val. 28 min.
Ištrauka: 20 min.

Gražaus, tikro rudens 🍁


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: