Brene Brown audiokursas tėvams (ir būsimiems)

Tikriausiai jau akivaizdu iš laiško antraštės, bet šiandienos laišką skiriu esamiems ir būsimiems tėvams. O taip pat — bijantiems tokiais tapti, nes — patys dar „ne pakankamai tobuli“.

Ar tu esi vienas jų? Puiku! Važiuojam.

Kviečiu susipažinti su nauju Brene Brown audiokursu tėvams, norintiems, kad jų vaikai užaugtų psichologiškai atsparūs ir drąsiai eitų per gyvenimą:

„NETOBULÕS TĖVYSTĖS DOVANOS“
Brene Brown

Iškart turiu pasakyti, kad tai nėra išsamus „ką daryti, kai mano vaikas ____“ gidas. Nieko panašaus.Kursas gan trumpas — vos 2 valandos ir 22 minutės, o jame Brene Brown dalinasi tuo, ką ji sužinojo studijuodama kelrodžius – gaires, kurios veda link to, ką ji vadina gyvenimu visa širdimi. (galbūt apie juos jau girdėjai audiokurse „Pažeidžiamumo galia“)

Bet pradėti norėčiau ne nuo čia, o nuo pirminės prielaidos. Pacituosiu Brene:

„Matau, kad tėvystės erdvė išties yra giliai persunkta kritikos. Ji persmelkta nuostata „kaip užauginti tobulai laimingus vaikus, galinčius pasigirti tobulais pasiekimais“. Tačiau aš manau, jog diskusijos tokiomis temomis kaip tarkim – „tėvai-sraigtasparniai“, „motinos tigrės“ ar „ europiečiai tai sugeba geriau negu mes“, –  yra beprasmės.

Viena sunkiausių, gal netpati sunkiausia išvada, prie kurios priėjau per pastarąjį savo darbo dešimtmetį, skamba taip: tai, kokie esame, daug labiau nulemia mūsų vaikų ateitį, negu tai, ką žinome ar suprantame apie tėvystės mokslą.“

Taigi ir šis audiokursas bus ne apie tai, ko turime mokyti savo vaikus, o apie tai, kokie turime būti mes, kad su mumis gyvendami vaikai užaugtų drąsūs, psichologiškai atsparūs — ir kaip šiame procese išlaikyti su jais artumo ryšį.

Kelrodžiai

Jeigu jau esi klausęs audiokurso „Pažeidžiamumo galia“, šie kelrodžiai greičiausiai tau jau bus gana gerai pažįstami, tačiau būtent jie yra šio audiokurso pagrindas.

Pasidalinsiu keletu jų:

  1. Visavertiškumas — kaip įdiegti savo vaikams tai, kad savivertė yra besąlyginė. Kad jos nereikia kažkaip nusipelnyti.
  2. Perfekcionizmas ir sveikas laimėjimų siekis — kuo jie skiriasi (labai!), iš kur kyla noras viską daryti tobulai ir kaip atrasti balansą.
  3. Viltis — kodėl svarbu puoselėti šį nykstantį „reiškinį“, kaip viltis padeda mūsų vaikams siekti ilgalaikių tikslų (beje, tam kad ją ugdyti, teks leisti mūsų vaikams patirti sunkumus).
  4. Ribos — kalbėdama apie tai Brene kurse pasidalino vienu be galo įdomiu tyrimu, kurį ji pati atliko. Vien šis suvokimas vertas viso audiokurso.
  5. Kūrybingumas — nežinau kaip tu, bet aš, kaip ir Brene, ilgą laiką save laikiau nekūrybingu. Pasirodo, tokio dalyko nėra. Čia sužinosi, kaip pažadinti savyje (ir savo vaikuose) galbūt miegantį kūrybingumą.

Taip pat audiokurse autorė kalba apie „kietuolio“ laikyseną — kaip ji griauna bendrystės ryšį, pažeidžiamumą, drąsą atsiskleisti, dėkingumas ir džiaugsmą, žaidimą, pagarbą ir sunkų darbą — kaip padėti savo vaikams išsiugdyti šias savybes.

Esu tikras, kad šį kursą klausysiu dar ne vieną kartą. Šiuo metu kaip tik auginu paauglį ir man visas šis kursas pasirodė aukso vertės. Žinau, kad kai kurias pamokas turėjau išmokti kur kas anksčiau, bet Brene Brown šiame kurse itin akcentuoja, kad vienas svarbiausių dalykų yra tai, kad mūsų vaikai matytų mūsų netobulumą — turime išmokti būti pažeidžiami prie savo vaikų, nes tai moko juos, kad ir jie gali būti netobuli — bet gali pasitaisyti.

Kviečiu pasiklausyti 15 min. nemokamos ištraukos čia.

Apie audiokursą trumpai

Brene Brown Netobulos tėvystės dovanos

Autorius: Brene Brown
Pavadinimas: NETOBULOS TĖVYSTĖS DOVANOS“
Vertėja: Jūratė Matonytė
Skaito: Jurgita Jurkutė
Trukmė: 2 val. 22 min.
Ištrauka: 15 min.

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: