Patarimai, kaip susigrąžinti savo tikrąjį aš

Kaip tau sekasi brėžti ribas?

Brėžti ribas — tai ne tik sakyti „NE“, bet ir išsakyti savo poreikius, turėti laiko sau, nejausti kaltės, kai neatsakai teigiamai į pagalbos prašymą.

Jeigu ribų tema tau aktuali, turiu gerų žinių — šiandien Audiotekoje pasirodė visame pasaulyje labai išgarsėjusi knyga ribų tema:

Nedra Glower Tawwab „NUSISTATYK RIBAS, ATRASK RAMYBĘ“

Dar prieš tris metus asmeninės ribos man buvo visiška paslaptis — ne tik nemokėjau brėžti ribų, bet net neturėjau supratimo, kad galiu turėti, brėžti ir kad galima išmokti saugoti savo ribas.

Turėjau visus žmogaus, negebančio brėžti ribas, požymius: lėtinį nuovargį, apmaudo jausmą, kai kiti prašydavo mano pagalbos, apskritai vengdavau bendrauti su žmonėmis, kurie vis ko nors prašydavo, nuolat būdavau ant perdegimo ribos, dažnai norėdavau viską mesti ir tiesiog pradingti.

Be to, niekad „nelikdavo“ laiko sau. Tam, kad gaučiau laiko sau (man kaip introvertui jis be galo svarbus) — keldavausi 5 valandą ryto, kuomet dar visi miega.

Kai pradėjau sąmoningai dirbti su savo ribomis — atpažinti jas, brėžti, ginti — mano gyvenime prasidėjo nuostabūs pokyčiai. Apie tai dabar dažnai komunikuoju ir savo instagram’e, nes atradęs ribas suvokiau, kaip tai iš tiesų svarbu norint susigrąžinti gyvenimą į savo rankas.

Kaip tau sekasi brėžti ribas?

 

Viename instagram „reels“ įraše pasidalinau, kaip gali nesunkiai pasimatuoti, kaip tau sekasi brėžti ribas. Vienuolika lygių rikiuojasi nuo:

0. Net nežinai, kad galima turėti savo ribas.
1. Susierzini kai pažeidžiamos tavo ribos, bet nieko dėl to nedarai.
2. Pradedi jausti norą būti su žmonėmis, kurie gerbia savo ir kitų ribas.

Iki:

10. Kai nesi 100% tikras dėl TAIP, sakai NE.
11. Gali keltis tikslus vadovaudamasis SAVO vertybėmis.

Kuriame lygyje tu dažniausiai esi? Savo atsakymu gali pasidalinti čia.

Na o audioknygoje „Nusistatyk ribas, atrask ramybę“ autorė Nedra Glover Tawwab ribų temą nagrinėja įvairiais aspektais. Ji išskiria tris ribų atmainas — neapibrėžtos, griežtosios ir deramos. Ir kiekvieną jų aptaria šiose penkiose gyvenimo srityse:

  1. Šeima
  2. Darbas
  3. Romantiški santykiai
  4. Draugystės
  5. Technologijos

Iškart noriu perspėti, kad knygoje yra daug sąrašų — punktų. Tačiau tai ne itin keista turint omeny, kad autorė yra ne tik terapeutė, bet ir žinoma instagram influencerė (šiuo metu ji turi 1,6 milijono sekėjų), o ten ji komunikuoja būtent trumpos formos įrašais.

Ką dar reiktų turėti omenyje, tai kad ši knyga nėra viskas-ko-tau-reikia terapinis vadovėlis. Nors ribų tema nagrinėjama gan išsamiai, bet mano nuomone ji labiausiai tiks žmonėms, kurie savo gyvenimą daugiau mažiau laiko savo rankose, tačiau turi sunkumų būtent su ribomis.

Štai, kokios konkrečiai temos nagrinėjamos knygoje:

  • Kas yra tos ribos
  • Kokią kainą sumokame nenusibrėždami ribų
  • Kodėl neturime deramų ribų
  • Kaip atpažinti ribų pažeidimus
  • Kaip iškomunikuoti savo ribas ir jas ginti
  • Traumos ir ribos
  • Kaip nustatomos ribos

O audioknygos pabaigoje rasi ir testą, kurio dėka galėsi nesunkiai įsivertinti, kokios ribos (neapibrėžtos, griežtos ar deramos) dominuoja tavo gyvenime. Mano, pasirodo, šiuo metu jau deramos — bet tam pririekė daugybės metų aktyvaus darbo su ribomis. Įdomu, kaip seksis tau.

Pasiklausyti 30 minučių nemokamos ištraukos gali čia.

Trumpai apie audioknygą:

Autorius: Nedra Glower Tawwab
Pavadinimas: „NUSISTATYK RIBAS, ATRASK RAMYBĘ“
Skaito: Justina Smieliauskaitė
Trukmė: 7 val. 31 min.
Ištrauka: 25 min.

Nemokamos ištraukos pasiklausyti gali čia.

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: