Šios akimirkos jėga

Pamenu, kai 2018-taisiais pasirodė Eckhart Tolle audioknyga „Naujoji žemė“, naujienlaiškyje rašiau, kad pirmosios jo knygos — „Šios akimirkos jėga“ greičiausiai net nereikės išleisti.

Kodėl? Nes, kaip pats Eckhart Tolle sakė, ši — antroji jo knyga — tai lyg „Šios akimirkos jėgos“ atnaujinimas.

Bet grįžtamojo ryšio ilgai laukti neprireikė — gavau dešimtis prašymų išleisti ir pirmąją jo knygą, nes, kaip jūs rašėte, „Šios akimirkos jėga — tai visai kita knyga, ji man padėjo pabusti, praregėti, ją būtinai reikia turėti Audiotekoje“.

Užtruko kol gavome visas reikiamas licencijas. Tačiau šiandien, pagaliau, galiu pasidžiaugti, kad, gražios draugystės su leidykla Mijalba dėka, jau turime ir šią, pirmąją Eckhart Tolle audioknygą:

ŠIOS AKIMIRKOS JĖGA. DVASIOS NUŠVITIMO VADOVAS
— Eckhart Tolle —
Beje, ją, kaip ir pirmąją, įgarsino Simonas Dovidauskas — ir tai tikra dovana šiai audioknygai.

Kaip tai prasidėjo

Iki trisdešimties Eckhart Tolle gyveno nuolatiniame nerime, „savižudybėn stumiančioje depresijoje“ — šią istoriją jis pasakoja knygos įžangoje — kol vieną naktį pabudino absoliučios nevilties ir baimės jausmas.

„Nebegaliu ilgiau gyventi su savim“ — tokia mintis suskambo jo galvoje. Ir ši mintis atvedė į labai aiškų ir gilų suvokimą, kad, Eckharto žodžiais tariant, „jeigu nebegaliu gyventi su savimi, tai manęs turi būti dvi dalys: aš ir kažkas, kas nebegali su tuo aš gyventi. Taigi iš šių dviejų tikra yra tik viena“.

Tai buvo jo pabudimo momentas, tačiau tik po daugybės metų mokymosi ir darbo su savimi, pats Eckhart Tolle tapo dvasiniu mokytoju ir — galiausiai — parašė šią knygą, „Šios akimirkos jėga“, kuri vėliau milijonams tapo dvasios pabudimo ir nušvitimo vadovu.

Dėl visko kalta Oprah Winfrey

Šiandien gal ir mažai kas tą prisimena, bet ši Eckhart Tolle knyga visame pasaulyje pradėjo eksponentiškai populiarėti po to, kai į savo laidą Eckhartą pasikvietė Oprah Winfrey.

Štai kaip dar 2007-tais ji kalbėjo:

Kai prieš aštuonis metus dariau interviu su aktore Meg Ryan, ji man papasakojo apie Eckhart Tolle knygą „Šios akimirkos jėga — dvasios nušvitimo vadovas“. Tai viena mane labiausiai pakeitusių knygų. Šią knygą visada nešiojuosi su savimi, vis iš naujo vartydama ir skaitydama pažymėtus puslapius.

Kiekvienam ieškančiam būdo gyventi labiau susietą, pilnesnį gyvenimą, knygą „Šios akimirkos jėga“ tiesiog būtina perskaityti. <…> Vienintelis momentas, kurį tikrai turime, yra tik šis momentas. Laimė yra ne ateityje ar praeityje, bet sąmoningame šio momento pajutime.“

Visa kita — jau istorija. Bet priminsiu ją 🙂 — knygą kaip būtinąjį skaitinį rekomenduoja daugybė dvasinių mokytojų (nepriklausomai nuo to, kokį tikėjimą jie atstovauja), knyga yra išversta į daugiau nei 30 kalbų, iki šių dienų ją rasi bemaž visuose rekomenduojamų knygų sąrašuose ir topuose.

Ir… nepaisant to, kad ji buvo parašyta dar 1997 metais, jos populiarumas (remiantis google trends ir amazon skaičiais) visame pasaulyje tik auga.

Tai apie ką ši knyga?

Knygoje rasi atsakymus į tokius klausimus kaip:

 • Kas esu aš? Tas, kuris mąsto? Kas yra Ego?
 • Kokia tikroji Ego paskirtis?
 • Kas yra sąmoningumas? Kaip jį ugdyti?
 • Kaip nustoti kentėti?
 • Ar tikrai — „Mąstau, vadinasi esu“?
 • Kada (ir kodėl) mąstymas gali būti žalingas?
 • Kaip sąmoningumas keičia mūsų santykį su aplinkiniais?
 • Kaip, iš tiesų, gyventi čia ir dabar?
 • Kodėl nėra nei praeities nei ateities?
 • Kaip planuoti ateitį gyvenant čia ir dabar?
 • Kaip gyvenime atrasti balansą?

Ir tai tik labai maža dalis mus dažnai kamuojančių klausimų, į kuriuos Eckart Tolle atsako labai paprastai, aiškiai ir be jokio patoso.

Nebekamuosiu ilgiau tavęs savo kalbomis. Kviečiu pradėti nemokamai klausyti šios audioknygos ir apie viską išgirsi iš paties autoriaus „lūpų“.

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Eckhart Tolle
Pavadinimas: „ŠIOS AKIMIRKOS JĖGA“
Skaito: Simonas Dovidauskas
Trukmė: 8 val. 41 min.
Nemokama ištrauka: 40 min.

Linkėjimai,

 

 


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: