Will Smith autobiografija – jau Audiotekoje

Prisipažinsiu, niekad nemaniau, kad rašysiu laišką apie Will Smith knygą. Juolab — jo autobiografiją.

Nors paauglystėje mėgavausi jo muzika, esu matęs bent dešimtį filmų, kuriuose jis suvaidino pagrindinį vaidmenį, bet kaip asmenybė — man jis visuomet atrodė tuščias, arogantiškas ir.. tiesiog nelabai įdomus.

Dabar, po šios knygos, daug geriau suprantu, kodėl jis net ir savo tikrame gyvenime nuolat vaidino, bėgo nuo realybės, kodėl prisiėmė tą „klouno“ rolę, nors iš tiesų — nepaisant visos anksti užklupusios sėkmės — nebuvo laimingas ir net nesijautė sėkmingas.

VILAS. Will Smith autobiografija“
kartu su Mark Manson

Šiek tiek užbėgsiu įvykiams už akių, bet knyga nuo pat pradžių man kėlė įtarimą. Nors buvo labai įdomu iš arti pažinti tokios Holivudo žvaigždės gyvenimą, viskas, išskyrus knygos įžangą, atrodė kažkaip netikra.

Taip, Vilo vaikystė buvo traumuota. Ankstyva sėkmė taip pat padarė savo (pirmąjį milijoną kaip muzikantas užsidirbo dar nesulaukęs 20-ties). Dar ta pirmoji nelaiminga santuoka… Bet vėliau — viskas lyg ir visai neblogai susiklostė.

Ar bent jau taip atrodė iš pradžių.

Tačiau, kaip paaiškės vėlesniuose knygos skyriuose, tas apsimestinis gyvenimas, nevaldomas šlovės ir pinigų troškimas, noras visiems patikti ir įtikti patikti turėjo savo kainą, kurią aktorius moka iki šios dienos — lankydamasis terapijoje, keliaudamas pas šamanus, kovodamas su savo baimėmis.

Džiaugiuosi, kad perklausiau šią knygą ir dabar galiu ja pasidalinti su tavimi — tikiu, kad ji ne tik patenkins tavo smalsumą (ką reiškia būti pasaulinio garso aktoriumi ir muzikantu), bet ir praturtins tavo gyvenimą vertingomis pamokomis.

Knygai parašyti Will Smith į pagalbą pasitelkė vieną mano labai mėgstamą autorių — Mark Manson (jo audioknyga „Subtilus menas nekr*šti sau ir kitiems proto“ iki šiol viena perkamiausių). Manau, būtent jo dėka knyga įgavo labai aiškią struktūrą — vienas skyrius, viena pamoka: „Baimė“, „Vaizduotė“, „Galia“, „Viltis“, „Skausmas“, „Susinaikinimas“ (viso jų — net 21).

Beje, įdomu buvo pažinti ne tik Will Smith asmenybę, bet ir išgirsti, kaip užgimė repo kultūra. Kadangi pats augau su „Beastie Boys“, „Run-DMC“ bei „LL Cool J“, buvo įdomu išgirsti, kaip visa tai prasidėjo, nes DJ Jazzy Jeff kartu su Fresh Prince (Will Smith) — buvo šio judėjimo priešakyje.

Klausydamas knygos negalėjau retsykiais neužklysti pasiklausyti ir Will Smith dainų. Dalinuosi keletu jų (su nuorodomis), kurių dažnai klausydavau būdamas paauglys:

Beje, ar kada atkreipei dėmesį į tai, kad Will Smith dainose visiškai nėra keiksmažodžių? (priešingai nei daugumos reperių tekstuose) Knygoje jis pasidalino viena smagia paauglystės istorija, po kurios ir priėmė šį sprendimą.

Atrasti tinkamą balsą šiai knygai buvo nemenkas iššūkis — darėme ne vieną kastingą, bet, galiausiai, pasirinkome mūsų muzikinės padangės žvaigždę —Vaidotą Baumilą. Šį darbą jis atliko su didžiausiu užsidegimu, o rezultatu aš esu labai patenkintas. (Tiesą sakant, man Vaidoto įgarsinimas patiko net labiau nei originalus Will Smith įgarsinimas anglų kalba).

Savo pirmąja garsinimo patirtimi Vaidotas pasidalino šiame video.

O aš kviečiu tave pasiklausyti 21 min. trukmės nemokamos ištraukos.

Trumpai apie audioknygą:

Autorius: Will Smith ir Mark Manson
Pavadinimas: „VILAS. Will Smith autobiografija“
Skaito: Vaidotas Baumila
Trukmė: 15 val. 18 min.
Ištrauka: 21 min.

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: