audioknygoje „Gliukozės revoliucija“ – viskas apie cukrų ir 10 patarimų, kaip sureguliuoti mitybą

Ar žinojai, kad kramtant duoną minutę ir ilgiau (jei tik pavyks atsispirti instinktui ją nuryti), duona taps labai saldi?

Kai pabandžiau tai padaryti, nežinau kas man paliko didesnį įspūdį – tai, kaip sunku atsispirti rijimo refleksui, ar tai, kad ilgiau pakramčius duoną, krakmolas (seilių dėka) dar burnoje virto į cukrų.

Tik neišsigąsk. Ši tik ką Audiotekoje pasirodžiusi audioknyga, turi daug praktiškesnių patarimų bei informacijos, kuri bus ne tik įdomi, bet ir iš tiesų naudinga:

GLIUKOZĖS REVOLIUCIJA
— Jessie Inchauspé —

Pagrindinė knygos mintis šiandien, greičiausiai, jau nieko nebenustebins (o gal?). Bet vos prieš kelis metus Jessie Inchauspé savo metodika ir tyrimais sukėlė tikrą revoliuciją, kuri iki šių dienų kaip virusas plinta po visą pasaulį.

Gal ir tu vis dar tiki kuriuo nors iš šių mitų:

— „Svorio numesi tik tada, kai valgysi mažiau kalorijų, nei sudegini.“
— „Pusryčiai – svarbiausias dienos maistas.“
— „Valgyti ryžių paplotėlius ir gerti vaisių sultis – sveika.“
— „Riebus maistas – kenkia.“
— „II tipo diabetas – genetinė liga, kurios negalima išgydyti.“
— „Svoris nekrenta dėl to, kad neturi pakankamai valios.“
— „Normalu, jei trečią valandą popiet norisi miego, – tai tiesiog kavos deficitas.“

Net jei ir ne — esu tikras, kad ši knyga maloniai nustebins ir tikrai rasi ką pritaikyti savo gyvenime. Aš, pavyzdžiui, net nežinojau, kad skaidulos techniškai irgi yra angliavandeniai. Bet gal labiausiai nustebino trumpa augalų „anatomijos“ pamokėlė – kaip (o dar svarbiau – iš ko!) augalai gamina gliukozę. 😱

Bet grįžkim prie praktinės dalies. Kuo audioknyga gali būti naudinga tau?

  1. Suprasi, kas iš tiesų yra cukrus (bei gliukozė) ir kodėl jis toks svarbus mums,
  2. Sužinosi, ką šiandien gali mokslas ir kokį perversmą mityboje tai jau padarė,
  3. Susipažinsi su gliukozės šuoliais ir šiuolaikiniais gliukozės matavimo prietaisais,
  4. Aiškiai suprasi, kodėl gliukozės šuoliai yra tokie žalingi.
  5. Galiausiai, autorė papasakos, ką dėl to galim padaryti jau šiandien.

Nori sureguliuoti svorį? Stabilizavus gliukozės šuolius galima sumažinti potraukį maistui, todėl lengviau kontroliuoti maisto pasirinkimą ir, galimai, numesti svorio.

Nori turėti daugiau energijos? Dažniausiai energija dingsta tada, kai nesuvaldom cukraus kiekio kraujyje svyravimų. Juos suvaldžius – energija išlieka stabili visą dieną.

Nori geresnės nuotaikos? Subalansuotas cukraus kiekis kraujyje padės sumažinti dirglumą, galimai ir – pagerinti nuotaiką.

Be to, vadovaudamasis autorės patarimais galėsi džiaugtis kokybiškesniu miegu, skaistesne oda, bei sumažėjusia rizika tokių lėtinių ligų kaip 2 tipo diabetas, širdies ligos ir tam tikros vėžio formos.

Žemiau – penki patarimai, kuriais rekomenduoja vadovautis autorė (šiuos ir dar penkis išsamiai aptartus rasi audioknygoje)

5 būdai (iš dešimties) išlyginti gliukozės kreivę

Greičiausiai jie bus naudingi tik perklausius visą audioknygą, bet negaliu neduoti paragauti, kad pamatytum, kaip paprasta juos taikyti praktiškai:

  1. Valgyk maistą tinkama tvarka.
  2. Neskaičiuok kalorijų.
  3. Išlygink pusryčių gliukozės kreivę.
  4. Rinkis desertą vietoj saldaus užkandžio.
  5. Aprenk savo angliavandenius.

Nori susipažinti iš arčiau?

PRADĖK NUO 20 MIN. NEMOKAMOS IŠTRAUKOS

Apie autorę

Šiandien Jessie Inchauspé kuruoja milijonus sekėjų turinčią instagramo paskyrą @GlucoseGoddess, kurioje moko sveikos mitybos įpročių. Jos misija – naujausius mokslo pasiekimus paversti paprastais patarimais, padedančiais žmonėms pagerinti savo fizinę ir psichikos sveikatą.

Bet prasidėjo viskas nuo subyrėjusios jos pačios psichinės sveikatos (apie tai ji papasakos audioknygoje) ir, galiausiai – jos atradimo dirbant genetinės analizės startuolyje Silicio slėnyje, kad gerai sveikatai mitybos įpročiai daro kur kas didesnę įtaką negu genetika.

Išsilavinimas? Londono Karališkajame koledže Jessie baigė matematikos mokslo bakalauro studijas, o vėliau Džoržtauno universitete įgijo biochemijos mokslo magistro laipsnį.

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Jessie Inchauspé
Pavadinimas: „GLIUKOZĖS REVOLIUCIJA“
Skaito: Vita Ličytė
Trukmė: 5 val. 56 min.
Ištrauka: 20 min.

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: