Patarimai, kaip susigrąžinti savo tikrąjį aš

Ar tau būna taip, kad klausai knygos ir.. na, neįtraukia, nors tu ką?

Net neabejoju, kad būna. Man irgi taip būna. Dažniausiai, kai taip nutinka — metu knygą į šalį ir imu kitą.

Bet ar yra tau buvę taip, kad — iškenti tas kelias sunkias akimirkas, o paskui atsiskleidžia tokie klodai, kad galiausiai labai džiaugiesi nenumetęs?

Man taip nutiko su šia audioknyga, kuri tik ką pasirodė Audiotekoje:

„Mąstymas be sienų. Skirtingų požiūrių galia“ Matthew Syed 

Pradėjau jos klausyti prieš savaitę, bėgiodamas, ir, tiesą sakant, po pirmos valandos gerokai persigandau — atrodė, kad autorius pilsto iš tuščio į kiaurą, bet taip ir nesuprantu, kodėl tai turėtų būti kam nors įdomu ar aktualu?

Na taip, istorijos įdomios:

  • Kokias klaidas darė JAV žvalgyba (CŽA) ir laiku nepastebėjo ženklų, nulėmusių 9/11 įvykius,
  • Apie ką nepagalvojo Didžiosios Britanijos valdžia įvedant Pagalvės mokestį (dėl jos šalyje prasidėjo milžiniškos riaušės),
  • Kaip nutiko, kad per vieną dieną Himalajuose žuvo net aštuoni patyrę alpinistai (tragedija, kurios galima buvo išvengti).

Tačiau tikrai įdomu pasidarė tik tada, kai autorius šias istorijas pradėjo jungti — ieškoti, kas jas visas sieja ir ko mes iš to galime pasimokyti.

Beje, įdomių istorijų bus tikrai daug — čia paminėjau vos kelias. O klausyti jų darėsi vis įdomiau, nes įpusėjus knygą jau žinojau, kad viskas kažkaip apsijungs.

Knygoje sužinosi:

  • Kaip užtikrinti, kad generuojant idėjas — ypač jei tai darote ne vienas, o su komanda — užtikrinti, kad laimėtų ne „garsiausios“, o objektyviai geriausios idėjos,
  • Ką duoda personalizuotas mokymas, kodėl tai taip kritiškai svarbu,
  • Apie mityba — tai man buvo viena įdomiausių knygos dalių — kokia yra pati geriausia dieta ir ko mes dar nežinome,
  • Kodėl vidurkiai — statistiniai vidurkiai — gali labai suklaidinti ir pridaryti daug žalos (net mirtinos žalos!),
  • Kokia darbo aplinka užtikrina didžiausią produktyvumą.

Žinoma — ne tik. Tiesiog man tai buvo įdomiausi akcentai.

Kam skirta ši knyga?

Iš pradžių šios knygos klausiau kaip įmonės vadovas. Galvoju — o, čia tikrai daug verslui naudingų įžvalgų, tai puiki verslo knyga.

Bet net neįpusėjus knygai, supratau, kad tai toli gražu nėra tik verslo knyga. Ji bus naudinga visiems, kas dirba kūrybinį darbą, ieško originalių idėjų, būdų komandoje pažadinti kūrybiškumą. Tiems, kas nori suprasti, kaip taip nutinka, kad žmonėms svajojant apie greitesnį arklį — kažkas sugalvoja sukurti automobilį.

Beje, Fordo istorijos knygoje nėra, bet knyga ir nėra apie tai, kaip atkartoti tai, kas jau buvo. Ji kaip tik — apie tai, kaip sugalvoti tai, ko dar nebuvo. Apie ką niekas dar nepagalvojo.

Aš likau sužavėtas. Ir jau nekantriai laukiu kiek anksčiau Matthew Syed parašytos knygos („Juodosios dėžės metodas“) pasirodymo Audiotekoje — ji šiuo metu jau garsinama.

Jei visa tai tau įdomu, šįkart kviečiu ne nemokamos ištraukos pasiklausyti, nes ji beveik garantuotai neįtrauks — o griebti visą audioknygą, pradžioje apsišarvuoti kantrybe, o tuomet pasileisti amerikietiškais kalneliais ir tiesiog mėgautis kelione.

 

Trumpai apie audioknygą:

Autorius: Matthew Syed
Pavadinimas: „Mąstymas be sienų. Skirtingų požiūrių galia“
Skaito: Simas Stankus
Trukmė: 7 val. 10 min.
Ištrauka: 30 min.

Nemokamos ištraukos pasiklausyti gali čia.

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: