Nassim Nicholas Taleb audioknyga „Rizikuoti savo kailiu“ — jau Audiotekoje

Gal jau pasiilgai tokios audioknygos, kuri priverstų gerokai pasukti galvą? Nesutikti su autoriumi, diskutuoti su juo viduje, gal net nervintis dėl jo idėjų, bet vis tiek išklausyti, ką jis turi pasakyti?

Šiandien Audiotekoje pasirodė nauja itin kontroversiškai vertinamo šių dienų mąstytojo, eseisto, mokslininko, bestselerio „Juodoji gulbė“ autoriaus, Nassim Nicholas Taleb, audioknyga:

RIZIKUOTI SAVO KAILIU

– Nassim Nicholas Taleb – 

Tiek savo rašymo stiliumi, tiek savo požiūriu bei įžvalgomis rašytojas abejingų nepalieka, tad man bus labai įdomu išgirsti, ką tu apie jį manai. Tikiu, kad dauguma įvertinimų Audiotekoje bus arba ties 1 žvaigždute arba penkiomis, ir labai mažai per vidurį. 😅

Bet dabar — apie knygą.

Knygoje „Rizikuoti savo kailiu“ autorius aptaria keturias temas:

1. Žinių neapibrėžtumas ir patikimumas arba — autoriaus žodžiais tariant — niekų, šūdmalystės demaskavimas
2. Simetrija žmonių santykiuose: sąžiningumas, teisingumas, atsakomybė, abipusiškumas
3. Dalijimasis informacija sudarant sandorius
4. Racionalumas sudėtingose sistemose ir tikrame pasaulyje

Nassim Nicholas Taleb kviečia skaitytoją arba, mūsų atveju, klausytoją suabejoti vyraujančiais įsitikinimais apie riziką ir atlygį, politiką ir religiją, finansus ir asmeninę atsakomybę.

Štai keletas įdomesnių autoriaus įžvalgų:

Socialinis teisingumas neatsiejamas nuo simetrijos ir pasidalijimo rizika. Negalite pelną pasiimti sau, o rizikas perkelti kitiems, kaip tai daro didžiosios korporacijos ar bankai. Jūs netapsite turtingas, jei neprisiimsite atsakomybės už savo rizikas ir neįsipareigosite apmokėti praradimų. Rizika savo kailiu asimetriją koreguoja geriau nei tūkstančiai teisės aktų.
Etikos taisyklės nėra universalios. Nors jūs ir priklausote grupei, kuri yra didesnė nei jūs vienas, tačiau ji vis vien mažesnė už žmoniją apskritai.
Pasaulį valdo ne daugumos, o mažumos. Pasaulis valdomas ne konsensuso, o užsispyrusių mažumų, primetančių kitiems savo skonį ir etiką.
Gali būti intelektualas, bet vis tiek būti idiotas. „Išsilavinę filisteriai“ klydo dėl visko — nuo stalinizmo ir Irako, iki „low carb“ dietų.
Saugokitės sudėtingų sprendimų (už kurių paiešką buvo sumokėta). Paprasta štanga raumenis augina geriau nei naujausias brangiausias treniruoklis.
Tikra religija yra ir įsipareigojimas, o ne tik tikėjimas. Kiek tu kažkuo iš tiesų tiki, parodo tai, ką esi pasiryžęs dėl to paaukoti.

Jeigu šios įžvalgos žadina smalsumą ar kelia rimtų dvejonių, na… tuomet kviečiu susipažinti su autoriaus argumentais, kuriuos jis ir išdėstė savo naujausioje knygoje „RIZIKUOTI SAVO KAILIU“.

Pradėk jos nemokamai klausyti čia.

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Nassim Nicholas Taleb
Pavadinimas: „RIZIKUOTI SAVO KAILIU“
Skaito: Gabrielius Jucevičius
Trukmė: 9 val. 25 min.
Nemokama ištrauka: 30 min.

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: