Vertingiausia Demartinio audioknyga — jau Audiotekoje

Gal jau pamiršai, kad tik ką atšventėme 2023-iuosius. 😊

Na, bet nenorėjau rašyti be rimtesnės priežasties. O kadangi šiandien tokią turiu, tai tuo pačiu noriu palinkėti tau šiais, 2023-iaisiais — aiškumo, dėmesingumo ir, žinoma, įdomių, vertingų, gyvenimą keičiančių audioknygų!

Manau, kad kaip tik vieną tokią šiandien ir turiu tau:

„VERTYBIŲ FAKTORIUS“ Dr. John F. Demartini

Tai jau trečioji Dr. John Demartini audioknyga Audiotekoje. Ir ši, mano asmenine nuomone — pati vertingiausia iš visų trijų.

Tiesą sakant, tai buvo pirmoji Demartinio audioknyga, kurią aš pats perklausiau dar 2019-tais metais. Tuo metu jau buvau išbandęs kelias skirtingas metodikas savo vertybėms nusistatyti, tačiau visos jos man pasirodė tokios… nepraktiškos!

Na, pavyzdžiui, viena metodikų padeda susidėlioti 10-15 savo svarbiausių vertybių prioriteto tvarka — savo vertybių hierarchiją. Ten gali būti tokios vertybės kaip:

1. Meilė,
2. Laisvė,
3. Artumas,
4. Saugumas,
5. Sąžiningumas,
6. Lyderystė,
7. Komfortas,
8. Pasiekimai,
9. Pripažinimas,
10. Sveikata,
11. Nuotykiai,
12. Džiaugsmas,
13. Augimas,
14. Intelektas,
15. Bendruomeniškumas.

Visa tai skamba gal ir gražiai, tačiau ką dabar daryti su šiomis vertybėmis?

Visų pirma — kaip išlaikyti šią struktūrą savo galvoje? Antra, kaip įvertinti kiekvieną savo veiksmą, kiekvieną savo projektą ar iniciatyvą, kiekvieną santykį savo gyvenime šių vertybių atžvilgiu?

Bent jau man — tai yra misija neįmanoma. Pamenu, po kelių tokių bandymų aš tiesiog pradėjau abejoti vertybių hierarchijos nauda.

O štai Demartini, audioknygoje „Vertybių faktorius“, pasiūlė:

a) kur kas praktiškesnį požiūrį į pačias vertybes ir aiškiai argumentavo, kodėl užtenka žinoti vos kelias — pačias pačias svarbiausias savo vertybes,

b) labai paprastą būdą nusistatyti savo aukščiausias vertybes — vos 13 klausimų, į kuriuos atsakyti užtruksi ne daugiau 20-30 minučių,

c) eilę pasakojimų, kurie padės geriau suprasti praktinę vertybių naudą — kitaip tariant, ką dabar su visu tuo daryti.

Štai kaip autorius apibūdina, kas yra mūsų vertybės:

„Tikrosios verybės — tai ne socialiniai idealizmai. Jos yra tokios pat unikalios, kaip piršto atspaudas, balso tembras ar akies tinklainė. Galbūt jums vertingiausias laikas su šeima, gražios muzikos klausymasis, galimybė kelis kartus per savaitę pažaisti krepšinį. Arba galbūt vertinate stilingus drabužius, sužeistų gyvūnėlių slaugymą ir gelbėjimą ar savo įmonės plėtrą pasaulinėje rinkoje.

Jūsų aukščiausios vertybės per gyvenimą gali keistis (daugelio žmonių keičiasi), tačiau jos yra jūsų esmė: tai, prie ko traukia, ko vis ieškote, dėl ko gyvenate. Tai savotiškas vidinis kompasas, nurodantis veiklas, vietas ir žmones, kurie jus labiausiai džiugina, ir nukreipiantis nuo situacijų ir žmonių, kurie greičiausiai neteiks džiaugsmo. Jei veikla ir santykiai iš tikrųjų padeda puoselėti vidinę esybę, tai ir yra jūsų aukščiausios vertybės.“

Kai šios audioknygos dėka išsiaiškinau, kokios yra mano aukščiausios vertybės — tai išjudino ne vieną svarbų procesą ir mano gyvenime. Kad nepasirodytų, jog viena knyga galėjo nulemti tokius reikšmingus pokyčius, konkrečiai neįvardinsiu, tačiau galiu drąsiai sakyti, jog ji buvo ta ledkalnio viršūnė, padėjusi pamatyti visą ledkalnį ir priimti atitinkamus sprendimus savo gyvenime.

Šiandien galiu tik pasidžiaugti, kad šis vidinis kompasas iš tiesų rodė teisinga kryptimi. Bent jau dabartiniam mano gyvenimo momentui. Nes net neabejoju, kad su laiku ir mano vertybės keisis, tad ir prie šios knygos, prie vertybių gryninimosi grįšiu dar ne vieną kartą.

O dabar — noriu pakviesti ir tave pradėti šią įdomią kelionę.

Čia gali pirmųjų 20-ties minučių pasiklausyti nemokamai.

Trumpai apie audioknygą:

Autorius: Dr. John F. Demartini
Pavadinimas: „Vertybių faktorius“
Skaito: Jonas Nainys
Trukmė: 12 val. 38 min.
Ištrauka: 20 min.

Nemokamos ištraukos pasiklausyti gali čia.

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: